GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9344025
*
nr 934 4025
Vas
Wallåkra, keramik, höjd: 39 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:22:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 16:12:25
1
100 kr
12/1 18:17:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas wallåkra
-
9005 Bestick
55 delar, Vasa, nysilver, 12 matknivar, 12 efterrä..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:15
-
2004 Bestickuppsätt..
87 delar, silver, Vasa. Längd: 11-26. Vikt: 2750g ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:01
-
3006 Vas
"Mangania", Lillemor Mannerheim (1927-1994), Gefle..//
Auktionen avslutas
om två veckor
3 juni kl 19:54
-
9134 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:01
-
3380 Vas
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Havsfloror..//
Auktionen avslutas
om två veckor
3 juni kl 19:48
-
9241 Vas
Berlin KPM. Höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:43
*
Vas
Läs mer om e-auktion
nr 934 4025
Vas
Wallåkra, keramik, höjd: 39 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 16:12:25 | 1 | 100 kr |
12/1 18:17:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas wallåkra
-
9005 Bestick
55 delar, Vasa, nysilver, 12 matknivar, 12 efterrä..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:15 -
2004 Bestickuppsätt..
87 delar, silver, Vasa. Längd: 11-26. Vikt: 2750g ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:01 -
3006 Vas
"Mangania", Lillemor Mannerheim (1927-1994), Gefle..//
Auktionen avslutas
om två veckor
3 juni kl 19:54
-
9134 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:01 -
3380 Vas
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Havsfloror..//
Auktionen avslutas
om två veckor
3 juni kl 19:48 -
9241 Vas
Berlin KPM. Höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:43